„P.U.L.S.E.” Pink Floyd w wyjątkowym wydaniu

Dyskografia Pink Floyd wzbogaciła się o wyjątkowe wydanie „P.U.L.S.E.” Na półki sklepowe właśnie trafiło wydawnictwo „P.U.LS.E. Restored & Re-edited”. To nowa, w pełni odświeżona wersja kultowego dzieła zespołu Pink Ployd.

Legendarny koncertowy film w reżyserii Davida Malleta od teraz dostępny jest jako wspaniały box, w którym fani znajdą 2 płyty DVD oraz 2 nośniki Blu-ray. Na potrzeby tego wznowienia materiał na nowo zmontowała Aubrey Powell (Hipgnosis), przygotowując kompilację „The Later Years” z 2019 roku. Okładkę, którą w 2006 roku dla wersji DVD zaprojektowali Storm Thorgerson i Peter Curzon, teraz na własną modłę przerobili Aubrey Powell (Hipgnosis) oraz Rupert Truman (StormStudios). Twórcą ekskluzywnego opakowania jest Peter Curzon (StormStudios).

Tegoroczne wydawnictwo, podobnie jak wersja CD z 1995 roku, wyposażone jest w pulsującą lampkę. Za to tym razem zasilaną dwiema bateriami AA. Edycja zawiera także teledyski, dokumentalne materiały, nagrania z prób do trasy „P.U.L.S.E.”, a także aż 60-stronicową książeczkę.

Zasadniczo myśleliśmy, że ta lampka będzie czymś fajnym. Storm Thorgerson wpadł na ten pomysł, inspirując się „The Dark Side Of The Moon” i pulsem, a że to materiał z muzyką na żywo, pomyśleliśmy, żeby opakowanie „żyło”. Jeśli chodzi o jakieś głębsze znaczenie, to tu pojawiają się schody – wspomina Nick Mason.

„P.U.L.S.E.” pierwotnie ukazało się na albumie w 1995 roku. Dzieło wypełniły nagrania zarejestrowane podczas europejskiej trasy „The Division Bell”. Z kolei na DVD i Blu-ray trafił zapis koncertowego wykonania „The Dark Side Of The Moon” (jedyne zarejestrowane w całości wykonanie live tego kultowego albumu).

Całość pochodzi z 20 października 1994 roku z Earls Court w Londynie, gdzie Pink Floyd zagrali zarówno swoje klasyki, jak i najważniejsze utwory z „The Division Bell”. Na żywo wybrzmiały wówczas m.in. takie kompozycje jak High Hopes, Keep Talking, Sorrow, Wish You Were Here, Comfortably Numb i The Great Gig In The Sky.