fota trasa MPT
fota trasa MPT

Marek Piowczyk Trio zapowiada letnią trasę koncertową

plakat trasa MPT

Jak co roku letnia scena muzyczna w Polsce obfitować będzie w jazzowe dźwięki, tym razem m.in. za sprawą trasy koncertowej tria Marka Piowczyka Koncerty tego znakomitego polskiego gitarzysty, to nie tylko doskonała okazja do odkrycia na żywo talentu artysty, ale także szansa na posłuchanie nowych kompozycji z jego oczekiwanej drugiej płyty.

Nowoczesny jazz w klasycznych lokacjach

Trasa rozpocznie się 27 czerwca w teatrze Boto w Sopocie, a zakończy serią występów na największych polskich festiwalach jazzowych. Wśród nich znajdą się tak prestiżowe wydarzenia jak Sopot Molo Jazz Festival i Gdańskie Noce Jazzowe, a także Galicyjskie Spotkania Jazzowe w Muszynie, gdzie Marek Piowczyk wystąpi obok innych znakomitych artystów jazzowych, takich jak Michał Barański i Krystyna Stańko.

Wizytówka artysty

Marek Piowczyk, absolwent wydziału jazzu w Bydgoszczy, jest nie tylko uznanym gitarzystą, ale również kompozytorem i wokalistą. Jego pierwsza płyta „Desire” była owocem współpracy z Universal Music Polska i przyniosła mu międzynarodowy rozgłos. Piowczyk jest również laureatem wielu prestiżowych nagród muzycznych i stypendystą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Unikatowa muzyka na żywo

Podczas nadchodzących koncertów Marek Piowczyk zaprezentuje swoje unikalne podejście do muzyki, które łączy improwizację z nowoczesnymi aranżacjami i bluesowym akcentem. Na trasie „Summertime Tour” widzowie będą mieli okazję doświadczyć zarówno bogatych, gitarowych solówek, jak i pełnego brzmienia zespołu. Każdy koncert to zapowiedź wyjątkowego i niepowtarzalnego muzycznego przeżycia, skierowanego do prawdziwych entuzjastów jazzu, bluesa i nie tylko.

Harmonogram Trasy:

  • 27.06 – Teatr Boto, Sopot
  • 2.07 – ElJazz, Bydgoszcz
  • 3.07 – Violinowa Gospoda, Zabrze
  • 5.07 – Galicyjskie Spotkania Jazzowe, Muszyna
  • 3.08 – Sopot Molo Jazz Festival, Sopot
  • 9.08 – Gdańskie Noce Jazsowe, Gdańsk

Marek Piowczyk Trio zaprasza wszystkich miłośników jazzu na serię niezapomnianych wieczorów pełnych muzyki na najwyższym poziomie. Nie przegapcie okazji, aby doświadczyć jednego z najciekawszych talentów polskiej sceny jazzowej w akcji.