6-Hiromi-by-Muga-Miyahara
6-Hiromi-by-Muga-Miyahara

Rewolucyjny talent Hiromi podbija Sycylię

Hiromi foto 1

Wirtuozerska zdolność splatania złożonych melodii, łącząc gatunki w oszałamiającym osobistym stylu, czyni ją niezrównaną. Międzynarodowa artystka HIROMI przybywa do Włoch ze swoją prestiżową trasą koncertową. Rewolucyjny talent japońskiej muzyk zostanie zaprezentowany podczas jedynego występu na Sycylii w teatrze Metropolitan w Katani. Spotkanie z HIROMI SONICWONDER zaplanowane jest na poniedziałek, 6 listopada o godzinie 21:30. Wydarzenie organizowane i promowane jest przez Eventi Olimpo.

Japonia wydała na świat imponującą liczbę pianistów jazzowych, od Toshiko Akiyoshi po Makoto Ozone. Teraz, w samym środku zmian XXI wieku, Hiromi Uehara, znana na scenie po prostu jako HIROMI, jest najnowszą z tej wybitnej grupy. Od wydania jej debiutanckiego albumu, Another mind, w 2003 roku, elektryzuje publiczność i krytyków na wschodzie i zachodzie. Energię kreatywną, która przenosi improwizację i kompozycję na nowe poziomy złożoności i wyrafinowania.

Nie chcę nazywać mojej muzyki. Inni ludzie mogą nazywać to, co robię. – wyjaśnia artystka. To po prostu połączenie tego, co słyszałem, i tego, czego się nauczyłem. Ma pewne elementy klasyki, trochę rocka, trochę jazzu, ale nie muszę jej nazywać. Następnie konkluduje: Dla mnie istnieją tylko dwa gatunki: ten, który porusza moje serce, i ten, który tego nie robi. Gram tylko muzykę, która porusza moje serce.

New York Times opisuje jej sposób gry jako atletyczny, w sensie olimpijskim: brutalnie efektywny, wyjątkowo skoncentrowany, imperatorski w swojej fizyczności. Wpływy swinga, groove i ragtime są zaraźliwe w występach HIROMI, gdy tańczy między liniami pop-jazzu i bluesa. Tradycje muzyczne służą jej jako punkt wyjścia do „przebywania stratosfery” i osiągania niewyobrażalnych wysokości.

6 października 2023 roku wydaje Sonicwonderland (link do wideo i oficjalnego zwiastuna albumu) i na żywo prezentuje swoje najnowsze arcydzieło. W występach na żywo będzie towarzyszyć jej zelektryzowany zespół czteroosobowy. Zaskakujący groove z Adamem O’Farrillem na trąbce, Hadrienem Feraudem na basie i Gene Coye na perkusji. Trójka ta wspaniale wspiera i uwydatnia pomysłowe i pełne pasji improwizacje HIROMI na fortepianie i klawiszach.

Jedyne sycylijskie spotkanie Hiromi’s Sonicwonder jest organizowane i promowane przez Eventi Olimpo. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 6 listopada w teatrze Metropolitan w Katani. Początek spektaklu o godzinie 21:30.

Aby uzyskać więcej informacji i dokonać rezerwacji, można skontaktować się pod numerem telefonu +39 335 457082 lub wysłać e-mail na adres info@eventiolimpo.it. Bilety dostępne są również online na stronach TicketOne i BoxOffice Sicilia oraz w punktach sprzedaży z nimi powiązanych.

Hiromi banner

Biografia HIROMI

Urodzona w 1979 roku w Hamamatsu, Shizuoka, w Japonii, Hiromi Uehara (znana na scenie po prostu jako Hiromi) dorastała w muzycznie bogatym otoczeniu. Jako uczennica Yamaha School of Music, zaczęła bardzo młodo pisać i komponować na fortepianie. W 1999 roku przeniosła się do Stanów Zjednoczonych, gdzie studiowała w Berklee College of Music w Bostonie. Wśród jej mentorów był basista-aranżer jazzowy Richard Evans. Zafascynowany talentem dziewczyny, przedstawił ją swojemu przyjacielowi, legendarnemu pianiscie Ahmadowi Jamalowi.

Artystyczna współpraca obu z Hiromi utrwaliła się, do tego stopnia, że Evans współprodukował z Jamalem właśnie „Another mind”. Debiutancki album młodej muzyk zdobył ogromne uznanie krytyków w Ameryce Północnej i w Japonii. W Kraju Kwitnącej Wiśni szybko zdobył status złotej płyty i otrzymał nagrodę Jazz Album of the Year od Recording Industry Association of Japan. W 2009 roku opublikowała z pianistą Chick Coreą Duet, rejestrację na żywo ich niezapomnianego koncertu w Tokio.

Brała także udział w albumie Jazz in the Garden basisty Stanleya Clarke’a, laureata nagrody Grammy®. Oryginalny projekt był wynikiem ciągłego poszukiwania, które ją wyróżniało, oraz wykorzystania całkowicie unikalnej palety dźwiękowej. Latem 2021 roku Hiromi wystąpiła na ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Tokio, a w tym samym roku ukazał się album „Silver lining suite”. Zaskakujące arcydzieło, w którym fortepian prowadzi dialog z kwartetem smyczkowym, magicznie zacierając granice gatunków w muzyce, która brzmi nowo. 6 października 2023 roku to moment wydania Sonicwonderland, kolejnej niesamowitej niespodzianki od tej ogromnej artystki.

Aby uzyskać więcej informacji, zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony.

Śledź HIROMI na Facebooku / Instagramie / stronie internetowej / YouTube.