Gojira na koncercie w Polsce!

Specjalizujący się w thrash i groove metalu zespół Gojira powstał w 1996 roku we Francji. W 2001 roku, po kilku wydanych demach, na rynku ukazał się ich debiutancki album „Terra Incognita”. W sumie grupa ma na koncie pięć studyjnych krążków – oprócz debiutu są to „The Link” (2003), „From Mars to Sirius” (2005), „The Way of All Flesh” (2008) i „L’Enfant Sauvage” (2012) oraz dwa albumy koncertowe.

Gojira łączy doskonały warsztat z progresywnymi melodiami i dającymi do myślenia tekstami. W twórczości zespołu widoczne są wpływy dokonań takich zespołów, jak Tool, Death, Morbid Angel czy Metallica. I właśnie Metallica w 2009 roku zaprosiła Gojirę na trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych. Dla członków francuskiego bandu było to ogromnym dowodem uznania ze strony legendarnego zespołu  i spełnieniem ich muzycznych marzeń.

Ostatni album w dorobku Gojiry, pt. „L’Enfant Sauvage” wokalista i gitarzysta grupy Joe Duplantier podsumowuje: Ta płyta jest bardzo intensywna. Mamy mnóstwo ognia w naszych umysłach i ciałach, i musimy go oddać poprzez muzykę. Jednak nie chcemy nim spalić ludzi. Chcemy, aby wstrząsnął ich głowami. Chodzi o zamianę surowej energii w coś pozytywnego. W jednym z wywiadów, którego Joe udzielił przed ich występem na festiwalu Sonisphere 2012, powiedział: Polacy to naród kochający heavy metal, to naród, który ma we krwi ciężką muzykę…Death metal – jesteście chyba drugim miejscem po Skandynawii, gdzie ten rodzaj muzyki jest tak popularny. Udowodnijmy, że się nie mylił.

Gojira zapewni Wam dużą dawkę ciężkiego grania wraz z supportującym Thy Disease już 10 czerwca w klubie Kwadrat w Krakowie!

Źródło informacji