Gwiazdy jazzu na najnowszej płycie Iago Fernandeza

Gwiazdorski skład zaprezentuje się na najnowszym, czwartym w dyskografii albumie perkusisty Iago Fernándeza. Płyta „Luzada” wydana przez hiszpańską wytwórnię Fresh Sound Records będzie miała premierę 25 listopada.

Dziesięć utworów – z wyjątkiem jednego – podpisanych zostało przez lidera zespołu. Iago Fernandez jest również autorem słów do dwóch wokalnych utworów. Zostały one napisane w języku galicyjskim, wywodzącym się z rodzinnych stron muzyka: autonomicznej hiszpańskiej prowincji Galicja.

Iago Fernández jest absolwentem prestiżowego programu Focusyear prowadzonego przez Konserwatorium w Bazylei. Wśród artystów którzy wzięli udział w nagraniu płyty znajdziemy więc innych muzyków, którzy ukończyli ów program, między innymi dwie wokalistki: Song Yi Jeon oraz Yumi Ito, w której triu Fernandez gra razem z Kubą Dworakiem (kontrabas), również zaangażowanym w prezentowany tu projekt.

Należy również wspomnieć o jazzowych znakomitościach, które wspomogły nagranie albumu. W studiu nagraniowym pojawiły się takie tuzy światowej sceny jak: saksofonista Mark Turner, basista Ben Street oraz pianista David Virelles.