„I Wanna Love Forever”: zapowiedź albumu „Awakened” Joanny Chaby

Kiedy pasja i przeżycia splatają się w jedno, powstaje coś wyjątkowego. Joanna Chaba, wokalistka z głębokim zrozumieniem świata muzyki, jest gotowa przedstawić nam efekt swego osobistego zmagania z rzeczywistością – album „Awakened”. Jego pierwsze akordy usłyszymy już 29 września dzięki singlowi I Wanna Love Forever.

Album „Awakened” jest efektem długoletniej pracy i walki z osobistymi trudnościami. W 2019 roku, walcząc z bólem kręgosłupa, Joanna siedziała przy pianinie, komponując muzykę w zaciszu własnego świata. Wytrwałość, a przede wszystkim pasja, doprowadziły do stworzenia 12 niezwykle emocjonalnych utworów, śpiewanych zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Historie własne, obserwacje świata oraz inspiracje wyniesione od ludzi, z którymi artystka się spotkała, stały się fundamentem dla tej wyjątkowej płyty.

Aranżacją albumu zajął się Grzegorz Duszak – gitarzysta, aranżer, producent i wokalista jazzowy. Połączył siły z Royem Hamiltonem III, wielokrotnie nominowanym do Grammy producentem muzycznym, który zasłynął współpracą z gwiazdami takimi jak Michael Jackson czy Justin Bieber.

Instrumenty dla „Awakened” zostały nagrane w Sound and Wave Studio w lutym 2022 roku, natomiast wokale, rejestrowane były pomiędzy czerwcem a sierpniem 2023 roku w Redyeti Studio. Za fachową stronę instrumentalną odpowiadali: Grzegorz Duszak (gitara prowadząca, mandolina), Ernest Strachota (gitara towarzysząca), Rafał Łępa (fortepian), Jakub Dykiert (gitara basowa) i Marcin Ścierański (perkusja).

Joanna Chaba, urodzona w Łowiczu, od najmłodszych lat otoczona była muzyką. Debiutowała na scenie w wieku zaledwie 6 lat, a jej edukacja muzyczna rozpoczęła się w Państwowej Szkole Muzycznej im. F. Chopina w Sochaczewie. Jest laureatką wielu prestiżowych konkursów jak Konkurs Piosenki Kabaretowej im. Jeremiego Przybory gdzie zdobyła I nagrodę. Inspiracje czerpie ood takich ikon muzyki jak: Aretha Franklin, Whitney Houston, Queen czy Michael Jackson.

Jej biografia to historia nieustannej pasji i miłości do muzyki. „Awakened” stanowi kulminację jej doświadczeń, połączonych z profesjonalizmem i wrażliwością na piękno świata. Jeśli chcemy dowiedzieć się, jak brzmi dusza artystki przesycona emocjami, to ta płyta jest odpowiedzią.