Michał Wierba All Stars – jazzowe połączenie między kontynentami

Michał Wierba, polski wirtuoz fortepianu, zapowiada serię koncertów z nowym międzynarodowym projektem, Michał Wierba All Stars. Premiera koncertowa odbędzie się 7 lipca w Krakowie w ramach Krakowskiego Letniego Festiwalu Jazzowego. Następnie zespół zagra 14 lipca w renomowanym klubie Porgy & Bess Jazz Club w Wiedniu.

Po współpracy z Ronnie Burrage’em i wydaniu albumu „The Dance of The Great Spirit” w Stanach Zjednoczonych, pianista kontynuuje eksplorację światowej sceny jazzowej. Tym razem dołączają do niego legendarny polski skrzypek jazzowy Michał Urbaniak oraz zdobywca nagrody Grammy, amerykański saksofonista Wayne Escoffery.

Michał Wierba All Stars to zespół o mocnej obsadzie światowej klasy muzyków. Wierba łączy swoje doświadczenia, pochodzenie i inspiracje z muzykami z różnych kultur, tworząc dźwiękowy świat nowoczesnego jazzu. W tym projekcie tradycja europejskiej muzyki jazzowej reprezentowana przez Wierbę i Urbaniaka spotyka się z amerykańskim brzmieniem saksofonu Escoffery’ego. Ich muzykę oplatają afrykańskie rytmy i indiańskie zaśpiewy Burrage’a, tworząc unikalne połączenie elektroniki i europejskiej pianistyki.

Wierba i Burrage rozpoczęli swoją współpracę w 2017 roku, odbywając serię koncertów w Polsce i Stanach Zjednoczonych, które spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności. Ich album „Holographic Principle – Dance of the Great Spilit” zyskał uznanie krytyków i sław jazzu, takich jak Diane Reeves czy Kenny Barron. Teraz, po latach doświadczeń na scenie polskiej i amerykańskiej, Wierba poszerza swoje międzynarodowe horyzonty, tworząc Michał Wierba All Stars.

Michał Wierba jest cenionym pianistą, kompozytorem i producentem. Ma na swoim koncie ponad 600 zagranych koncertów, nagranych ponad 20 albumów i współpracę z wieloma znakomitymi muzykami jazzowymi. Jego talenty zostały docenione na licznych festiwalach muzycznych w Polsce i Europie. Wierba jest także znany ze swojej charyzmy scenicznej i interakcji z publicznością, które sprawiają, że jego koncerty są pełne pozytywnej energii i pasji do muzyki.

Koncerty Michała Wierby All Stars zapewniają nie tylko doskonałą rozrywkę dla miłośników jazzu, ale również niosą przesłanie jedności i współpracy poprzez sztukę. Zaplanowane koncerty będą okazją do cieszenia się virtuozowskimi solówkami, energicznymi improwizacjami i zaskakującymi aranżacjami. Każdy z muzyków wniesie swoje indywidualne talenty i wizje do projektu, tworząc wyjątkowe połączenie muzykalności, talentu i pasji.