„Tryptyk śląski” nareszcie w komplecie już 20 grudnia!

Z okazji setnej rocznicy Powstań Śląskich, Ciuraj jako historyk z wykształcenia, Ślązak z urodzenia i twórca z pasji, postanowił połączyć swoje zainteresowania w jednym, interdyscyplinarnym projekcie opowiadającym burzliwe dzieje Górnego Śląska. W setną rocznicę trzech Powstań Śląskich ukazywały się kolejno „Iskry w Popiele”, „Dwa Żywioły” i „Kwiaty na Hałdzie”     koncept-albumy inspirowane wydarzeniami sprzed 100 lat. Płyty te okazały się wielkim sukcesem w naszym kraju, gdzie „Tryptyk Śląski” został okrzyknięty jednym z najambitniejszych projektów rockowych ostatnich lat, a także zagranicą, czego dowodem są świetne recenzje w takich krajach jak Holandia, Kanada, Niemcy czy Francja. Wojciech Ciuraj promował ten materiał między innymi na koncertach w Japonii, gdzie albumy doczekały się wydania dedykowanego na tamtejszy rynek. Gośćmi specjalnymi na płytach składających się na „Tryptyk Śląski” byli między innymi Józef Skrzek, Apostolis Anthimos, Marian Dziędziel, Piotr Schmidt, Abradab, Karolina Skrzyńska i Marta Wajdzik.

By jak najlepiej opowiedzieć historię Powstań Śląskich, Wojciech Ciuraj miesza gatunki i szuka nowych form wyrazu. Jego eklektyczne podejście do współczesnego rocka progresywnego sprawia, że każda kolejna płyta wymyka się muzycznym szufladkom. Ze względu na swobodę, z jaką Ciuraj porusza się w stylistyce koncept albumów, a także naturalny talent do łamania gatunkowych barier        i istotnej roli tekstu w swoich projektach, Wojciech Ciuraj bywa nazywany „polskim Rogerem Watersem”. Jego charakterystyczny wokal, poetyckie teksty i własny styl kompozytorski czynią go jednym z najciekawszym polskich artystów progresywnych.

Ekskluzywny, limitowany boks winylowy „Tryptyk Śląski” jest zwieńczeniem tego ambitnego projektu. Na wydawnictwo składają się trzy kolorowe winyle wykończone techniką splatter, a także atrakcyjne dodatki. „Tryptyk Śląski” ukaże się w ręcznie numerowanym nakładzie 300 egzemplarzy. Wydawcą albumu jest wytwórnia Emet Records. Aby wybrać numer swojego boksu należy dołączyć do grona subskrybentów na stronie wytwórni – www.emetrecords.pl. Album jest już dostępny w przedsprzedaży!

https://www.facebook.com/wojciur

„Tryptyk Śląski” promują single pochodzące z „Dwóch Żywiołów” i „Kwiatów na Hałdzie”„Dwa Żywioły feat. Abradab”, a także z „Z kamienia i nocy”