David Bowie: reedycja kultowej płyty już w czerwcu 2022

Już w czerwcu 2022 roku ukażą się dwa wyjątkowe winylowe wydawnictwa związane z kultowym albumem Davida Bowiego pt. „The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders from Mars”.

17 czerwca 2022 roku, czyli 50 lat i jeden dzień po oryginalnej premierze „The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders from Mars”, album pojawi się w limitowanej edycji po tzw. masteringu half speed (half speed master LP) oraz jako picture disc (picture disc LP). Oba zestawy będą zawierały replikę plakatu z 1972 roku promującego płytę.

Nowe tłoczenie „The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders from Mars” przygotowano na podstawie oryginalnych taśm matek w Trident Studios. Za mastering half-speed w AIR Studios odpowiadał John Webber.

„The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders from Mars” to przełomowy album, który sprawił, że David Bowie stał się międzynarodową gwiazdą. Od 50 lat płyta pozostaje kamieniem milowym, zyskując z każdym rokiem na znaczeniu. Album na stałe wpisał się w popkulturę, a jego niezaprzeczalny wpływ obejmuje artystów i muzyków od Arcade Fire po Lady Gagę, modę Harry’ego Stylesa, koszule Noela Fieldinga w programie „The Great British Bake-Off” oraz wyzwania makijażowe Ziggy’ego na TikToku.

David Bowie pogrzebał postać Ziggy’ego Stardusta w lipcu 1973 roku, podczas osławionego show w londyńskim Hammersmith Odeon. Wpływ Ziggy’ego odczuwalny jest jednak do dziś.

David Bowie przedefiniował muzyczne gatunki i stworzył koncertowe spektakle, które zachwycają kolejne pokolenia fanów. Nieustannie wymyślając się na nowo i przekraczając kolejne granice, nagrał ponadczasowe albumy takie jak: „The Man Who Sold The World”, „Space Oddity”, „Hunky Dory”, „The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders from Mars”, „Aladdin Sane”, „Diamond Dogs”, „Young Americans”, „Station to Station”, „Low”, „Heroes”, „Lodger”, „Scary Monsters”, „Let’s Dance”, „Heathen” czy „The Next Day”. „★”, 28. i ostatnia płyta artysty ukazała się w dniu jego 69. urodzin, dokładnie 8 stycznia 2016 roku. Album dotarł na szczyty list sprzedaży w 20 krajach, w tym w Stanach Zjednoczonych i został nagrodzony 5 statuetkami Grammy. David Bowie zmarł 10 stycznia 2016 roku, dwa dni po premierze „★”.