Kazik dedykuje utwór Tomkowi Komendzie – zobacz wzruszającą reakcję

25 lat niewinności odsłuchany już ponad milion razy! Historia, która wzruszyła tysiące Polaków, zyskała niezwykłą interpretację Kazika Staszewskiego. Utwór 25 lat niewinności wraz z teledyskiem bije kolejne rekordy popularności. Usłyszał go także bohater filmu, niesłusznie skazany Tomasz Komenda. Zobaczcie jego poruszającą reakcję

Kazik Staszewski w specjalnej dedykacji zwraca się do Tomka Komendy – Jest to Twoja historia, która jest absolutnie, totalnie dramatyczna i taka, że właściwie słów mi brak. Jak ty to wszystko zniosłeś? To pytanie zadać może sobie właściwie każdy, kto usłyszał ten przejmujący utwór. 

„25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” to poruszający dramat sensacyjny, oparty na prawdziwych wydarzeniach z życia Tomasza Komendy, którymi żyła cała Polska. To fabularna opowieść o życiu młodego mężczyzny niesłusznie skazanego na 25 lat więzienia za popełnienie brutalnego przestępstwa. Twórcy filmu podejmują próbę znalezienia odpowiedzi na do dziś nurtujące wszystkich pytania. Jak to mogło się wydarzyć? Dlaczego niewinny człowiek musiał aż 18 lat czekać w celi na sprawiedliwość?

Za kamerą filmu stanął Jan Holoubek – zdobywca Grand Prix festiwalu „Młodzi i Film”, autor głośnego i popularnego serialu „Rojst”. Wyśmienitą obsadę aktorską współtworzą zdobywcy prestiżowych polskich nagród filmowych, m.in.: Agata Kulesza, Jan Frycz, Andrzej Konopka, Magdalena Różczka i Dariusz Chojnacki. Rolę Tomasza Komendy zagrał niezwykle utalentowany Piotr Trojan, mający na koncie udział w takich produkcjach, jak: „Chce się żyć” czy serial „Pułapka”.

Zgodziłem się na ten film, bo darzę dużym zaufaniem jego twórców. Wiem, że nie zrobią niczego przeciwko mnie i że w filmie pokażą całą prawdę – od pierwszej do ostatniej minuty. Zero fałszu. Chcę, aby ludzie zobaczyli, co tak naprawdę się ze mną działo. Ku przestrodze. Bo ta historia mogła przydarzyć się każdemu, a że padło akurat na mnie, to cóż… Żyję dalej, z podniesioną głową. Jestem wolny. Czuję, jakbym urodził się po raz drugi.

Tomasz Komenda

To, że Tomek Komenda odsiedział 18 lat za zbrodnię, której nie popełnił, wiedzą niemal wszyscy. Natomiast mało kto wie o kulisach sprawy i trójce bohaterów, którzy ryzykując niemal wszystko, wyciągnęli go z więziennego piekła. Historia Tomka w szerszym kontekście uczy, że choćbyśmy popadli w największe życiowe tarapaty, sytuację wydawać by się mogło absolutnie bez wyjścia, zawsze istnieje możliwość, że pojawi się ktoś, kto wyciągnie do nas dłoń. Chciałbym, żeby nasz film dał nadzieję wszystkim tym, którzy myślą, że nie ma dla nich już szans.

Jan Holoubek, reżyser

 

25 LAT NIEWINNOŚCI. SPRAWA TOMKA KOMENDY
w kinach od 18 września

Gatunek: dramat/sensacyjny
Produkcja: TVN, Polska 2020
Scenariusz: Andrzej Gołda
Reżyseria: Jan Holoubek
Zdjęcia: Bartłomiej Kaczmarek
Producent: Anna Waśniewska-Gill
Kierownik produkcji: Krzysztof Łojan
Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.
Obsada: Piotr Trojan („Chce się żyć”, „Pułapka”), Agata Kulesza („Zabawa zabawa”, „Zimna wojna”, „Moje córki krowy”, „Ida”), Jan Frycz („Psy 3. W imię zasad”, „Kurier”, „Legiony”), Andrzej Konopka („Kler”, „Atak paniki”, „Pokot”), Magdalena Różczka („1800 gramów”, „Podatek od miłości”, „Listy do M. 3”), Dariusz Chojnacki („Ikar. Legenda Mietka Kosza”, „Fuga”, „Odnajdę Cię”)

źródło – mat. prasowe