Mroczno-nostalgiczne muzyczne pejzaże Luumu

Szwajcarskie trio Luumu powraca z trzecim w dyskografii albumem. Płyta „Elephant Love Song” wydana przez Tourbo Music ukaże się 10 marca 2023. Trio tworzą: wokalistka, pianistka i kompozytorka Adina Luumu, kontrabasista Simon Iten, oraz perkusista Andy Schelker. Przy nagrywaniu najnowszego albumu połączyli oni siły z zaproszonym do studia ośmioosobowym smyczkowo-dętym zespołem.

Na płycie znajdziemy utwory przesycone głęboką melancholią, emanujące magiczną atmosferą. Muzyka w stylistycznej warstwie łączy jazz z mrocznym indie folkiem oraz charakterystycznymi dla skandynawskiego jazzu przestrzennymi pejzażami muzycznymi.

Oryginalne aranżacje poszczególnych utworów zaskakują raz minimalistyczną instrumentacją tria, a czasem pełnowymiarowymi orkiestrowymi brzmieniami. Przeplata się z nimi oryginalny, uwodzący delikatnością głos liderki tria. Dziesięć oryginalnych kompozycji niesie w sobie głęboko osobiste historie jak wspomnienie zmarłego przyjaciela, ale także subtelną krytykę dzisiejszego społeczeństwa czy też odniesienia do palących problemów z którymi mierzymy się na co dzień.

Od swojego debiutu w roku 2012 i pierwszego albumu „The Eye of the Clown Behind the Spyglass” trio Luumu występowało w całej Europie zachwycając słuchaczy zarówno muzyką jak i wizualna oprawą koncertów. Ich muzyczne wideo i animacje pokazywane były również na festiwalach filmowych m.in w Brazylii, Egipcie, Szwajcarii i Wlk. Brytanii.

Fot. Matthias Jurt