Focus 2023 by Rens Plaschek
Focus 2023 by Rens Plaschek

Nowy album i powrót ikony progresywnego rocka na polskie sceny

FOCUS 2024 baner_k1200x1200

Zespół Focus, który przez ponad pół wieku rozpalał serca fanów progresywnego rocka, rozpoczyna nowy rozdział w swojej muzycznej podróży. Z najnowszym albumem w drodze, legendarni muzycy znowu zyskują na aktualności, udowadniając, że prawdziwa pasja do muzyki nie zna ograniczeń czasowych.

W emocjonującym wideo opublikowanym na oficjalnym fanpage’u holenderskiej grupy, możemy zobaczyć lidera Thijsa van Leera, którego zmagania z partią fletu stanowią zaledwie ułamek tego, co zespół przygotowuje na nadchodzące wydawnictwo. Ten krótki wgląd w proces twórczy z pewnością podsyca ciekawość i oczekiwania fanów.

Wzorem przeszłych lat, gdy utwór Hocus Pocus skradł serca słuchaczy na całym świecie, Focus kontynuuje swoją misję dostarczania unikalnych doznań muzycznych. Ich muzyka, mieszanka rocka progresywnego, jazzu i klasycyzmu, pozostaje niezmiennie świeża i intrygująca.

Ale to nie wszystko! W kwietniu 2024 roku, Focus przyjedzie do Polski, aby dać serię koncertów w ramach trasy „Hocus Pocus Tour 2024”. Pięć miast – Łódź, Wrocław, Katowice, Rzeszów i Lublin – będzie miało okazję doświadczyć magicznej atmosfery ich występów. Ostatnie występy Focus w Polsce, które miały miejsce w marcu 2023 roku, zebrały entuzjastyczne recenzje, zarówno od krytyków, jak i fanów.

Bilety na nadchodzące koncerty, w cenach od 179 zł (przedsprzedaż) do 199 zł (w dniu koncertu), już są dostępne w sprzedaży na platformach Ticketmaster, Eventim i innych. To wyjątkowa okazja, aby na żywo doświadczyć muzycznego geniuszu grupy, która pozostaje wierna swoim korzeniom, jednocześnie nieustannie eksplorując nowe muzyczne krajobrazy.

Skład zespołu na tę trasę pozostaje niezmieniony. Sir Thijs van Leer nadal zachwyca na organach Hammonda, flecie i wokalu, wspierany przez Pierre’a van der Lindena (perkusja), Menno Gootjesa (gitara) i Udo Pannekeeta (gitara basowa). Ich sceniczny wigor i nieograniczona wyobraźnia muzyczna obiecują, że każdy z koncertów będzie niezapomnianym doświadczeniem.

Focus, który zadebiutował w 1969 roku, nadal jest żywą legendą i dowodem na to, że prawdziwy talent oraz pasja mogą przetrwać próbę czasu. Ich nadchodzący album i trasa koncertowa są nie tylko kontynuacją ich bogatej historii, ale także świadectwem ich niegasnącej twórczej energii.

Trasa koncertowa:

09.04.2024 Łódź Scena Monopolis godz. 19.00
10.04.2024 Wrocław Sala koncertowa Radia Wrocław godz. 19.00
12.04.2024 Katowice Kinoteatr Rialto godz. 19.00
13.04.2024 Rzeszów Sala koncertowa WDK godz. 19.00
14.04.2024 Lublin Sala koncertowa Radia Lublin godz. 19.00