Röyksopp ujawniają czwartą część „Profound Mysteries” – This Time, This Place. 

Gdy parkiety na całym świecie zapełniają się po raz kolejny, Röyksopp odsłaniają perfekcyjnie euforyczną propozycję – nowy signiel This Time, This Place, kolejną część ich rozbudowanego projektu „Profound Mysteries”. This Time, This Place zawiera wokale kreatywnej erudytki, konceptualistki i reżyserki filmowej Beki Mari.

„Profound Mysteries” to rozszerzony twórczy wszechświat i niezwykły projekt konceptualny stworzony przez Röyksopp, z udziałem wielu audiowizualnych współpracowników. Jak w przypadku każdej nowej części, wizualizer i artefakt zostały stworzone przez współczesnego australijskiego artystę Jonathana Zewadę, a film krótkometrażowy „The Conversation” jest dziełem wielokrotnie nagradzanego duńskiego reżysera Martina De Thurah, wcześniejszego współpracownika Röyksopp (Do It Again i What Else Is There).

1 stycznia 2022 roku Röyksopp wypuścił film „(Nothing But) Ashes…”, zachęcając fanów do naciśnięcia „R” (Press R). Równolegle z wyreżyserowanym przez Kaspera Häggströma filmem krótkometrażowym „BJA”, wydany został drugi utwór, The Ladder. Nowy artefakt i wizualizer, stworzony przez współczesnego australijskiego artystę Jonathana Zawadę, ożywił muzykę. Wszystkie elementy dostępne są na portalu Profound Mysteries.

Czwarty artefakt i wizualizer zaprojektowany przez Jonathana Zawadę uzupełniają układankę o kolejny element: W 2014 roku, Röyksopp wydali album, który był zapowiadany jako ich ostatni album, „The Inevitable End”. Wprawdzie Svein Berge i Torbjørn Brundtland obiecali kontynuować wspólne tworzenie muzyki, jednak ogłosili, że jest to pożegnanie z tradycyjnym formatem albumu. Od tego czasu norweski elektroniczny duet był aktywny, tworząc ścieżkę dźwiękową do komediowego spektaklu teatralnego opartego na twórczości Franza Kafki, współtworząc kompilację „Star Wars Headspace” Ricka Rubina i sięgając do swoich archiwów przy okazji reedycji serii „Lost Tapes”.

„Profound Mysteries” ukaże się 29 kwietnia 2022.