Elektryczne Gitary ekologicznie!

Elektryczne Gitary Kuby Sienkiewicza przedstawiają mocny, nowoczesny i ekologiczny manifest! Najwyższa pora to utwór o szczerym, proekologicznym przesłaniu, a towarzyszący mu teledysk zawiera drastyczne zdjęcia. To bardzo mocne otwarcie współpracy z SP Records, którą Elektryczne Gitary właśnie nawiązały.

Najwyższa pora to pozornie ironiczny, a jednak niebezpiecznie proroczy utwór. Elektryczne Gitary ostrzegają przed katastrofą ekologiczną, publikując ważny kawałek z przesłaniem. To manifest, ale podany w formie charakterystycznej dla Elektrycznych Gitar – gitarowej, rytmicznej, zapadającej w pamięć.

Piosence towarzyszy teledysk – w reżyserii Sławka Pietrzaka. Wykorzystane zostały w nim materiały edukacyjne Greenpeace Polska. Misja tej organizacji jest nam bliska – mówi lider formacji, Kuba Sienkiewicz, a reżyser wideoklipu, Sławek Pietrzak, dodaje – Zależało nam, by pokazać, jak może wyglądać prawdziwa katastrofa ekologiczna. To, co wydaje się nam nierealne i odległe, dzieje się niedaleko nas i trzeba zrobić wszystko, by uświadomić jak najwięcej osób o zbliżającej się katastrofie. Widać to między innymi w reportażach Greenpeace

Nowy album Elektrycznych Gitar ukaże się na przełomie lutego i marca przyszłego roku. Nie zabraknie na nim charakterystycznego dla zespołu brzmienia, choć zyska on zupełnie nowoczesny sznyt – za sprawą producenta, wspomnianego wcześniej Sławka Pietrzaka. 

Elektryczne Gitary są obecne na scenie od niemal trzydziestu lat i od samych początków cieszą się niesłabnącą popularnością. Formacja ma na koncie kilkanaście albumów, rozpoznawalne hity takie, jak Jestem z miasta, Co ty tutaj robisz, Dzieci. Stworzyli także soundtracki do wielu filmów, w tym do jednej z najpopularniejszych polskich komedii wszech czasów – „Kilera” w reżyserii Juliusza Machulskiego.

W roku 2020 zespół wyda nowy album – pierwszy nakładem SP Records.