Nowa płyta Piotra Lemańczyka i Eskaubei!

W ostatni wtorek nakładem Afro Vibe ukazał się album Skubisz/Lemańczyk Cooperation – „Stories about life and love” wspólnego nowego zespołu czołowego polskiego basisty i kontrabasisty jazzowego, Piotra Lemańczyka oraz rapera i twórcy tekstów, Bartłomieja „Eskaubei” Skubisza. W skład zespołu wchodzi również doświadczony i utytułowany trębacz Tomasz Nowak, a także czołowy perkusista młodego pokolenia – Grzegorz Pałka. W większości utworów na płycie gościnnie partie syntezatorów zarejestrował Wojciech
Długosz „Mr Krime”.

Album dostępny jest we wszystkich serwisach streamingowych, w plikach w serwisach bandcamp i empik.com oraz w formie cd w sklepie online Niezła Sztuka – https://niezla-sztuka.pl/pl/p/Skubisz- Lemanczyk-Cooperation-Stories-about-life-and-love/1438

Płytę promuje singiel Magia to Ty, któremu towarzyszy lyric video.  Autorskie, nieoczywiste kompozycje Piotra Lemańczyka (w tym przypadku na 6 strunową gitarę basową), w połączeniu z tekstami, rapem i spoken word Bartłomieja Skubisza „Eskaubei” dokładają kolejny kamyczek do ogródka polskiej muzyki improwizowanej łączonej ze słowem.

Zespół łączy w swojej formule świat jazzu elektrycznego i akustycznego, muzyczne tradycje i doświadczenia zarówno trójmiejskiej jak i krakowskiej sceny jazzowej oraz poetycką wrażliwość i hip hopowy pazur.

Pretekstem do zawiązania się zespołu był koncert w ramach Toastu Urodzinowego dla Tomasza Stańko w Rzeszowie, w lipcu 2021 roku. Był zadedykowany pamięci Tomasza Stańko, a w jego programie znalazły się również muzyczne i tekstowe odniesienia do życia i muzyki wybitnego trębacza.

Skubisz / Lemańczyk Cooperation – „Stories about life and love”
1. Eskapizm
2. Friends Family Forever
3. Etiuda – Wiosna
4. Magia to Ty
5. Wojna
6. Prawda
7. Refleksje
8. Moja nieśmiertelność
9. Aeoioe (for T.S.)