Odkryj unikalny album Stefano Falcone

Stefano Falcone, renomowany włoski pianista i kompozytor, zaprezentował swój najnowszy album „Obras”. Wydany w 2023 roku przez Workin’ Label, ten unikalny zbiór utworów powstał podczas pobytu w Fundacji Obras w Portugalii w lecie 2021 roku.

„Obras” to głęboka refleksja nad muzyką jako systemem nie tworzącym się samodzielnie, ale mającym poligenetyczne źródła. Komponowanie i improwizacja, podobnie jak proces kształtowania idei w innych dziedzinach sztuki, często są metaforycznym trawieniem różnorodnych doświadczeń. Inspiracje czerpane są nie tylko z samej muzyki, ale także z natury, literatury, sztuki i przestrzeni.

Utwory składające się na ten album są wynikiem tej filozofii. Montado powstało z myślą o ekologicznej harmonii i szacunku dla korzeni jako źródle zrównoważonego rozwoju. Carlud (hołd dla Carolien & Ludger) uwydatnia dobroć jako najważniejszą cnotę, za którą człowiek powinien się opowiadać. Obras #1, Obras #2 i Obras #3 to improwizacje inspirowane obserwacją sztuki oraz szczerymi rozmowami z artystami poznanych w Portugalii. Alentejo jest hymnem do wpływu, jaki natura ma na twórczy proces i jej zdolności do amplifikacji abstrakcji. White Falcon i Red Door n°2 symbolizują nowy początek, natomiast A Thousand Lies odnosi się do błędu jako niezbędnego kroku na drodze do osiągnięcia wyznaczonego celu.

Album „Obras” jest dostępny na oficjalnej stronie Stefano Falcone oraz na platformach takich jak Spotify, Apple Music, Youtube, Soundcloud i Bandcamp. Można również śledzić Stefano na Facebooku i Instagramie.

Stefano Falcone to wszechstronny i ceniony artysta, który występował na licznych europejskich scenach. W 2021 roku został wybrany przez Fundację Obras do realizacji projektu kompozycji na fortepian solo, co zaowocowało powstaniem tego wyjątkowego albumu.