Premiera singla „Do domu” z nadchodzącej płyty Kuby Więcka i Pauliny Przybysz.

Po doskonale przyjętym singlu Kwiateczki Kuba Więcek i Paulina Przybysz postanowili podzielić się ze swoimi fanami drugą piosenką z płyty, która ukaże się już w listopadzie w serii Polish Jazz.

Do domu to utwór, w którym tekst Jana Kochanowskiego pojawia się w nietypowej formie w połączeniu z nowocześnie wyprodukowanym trapowym bitem, jazzową harmonią oraz transową melodyką inspirowaną muzyką ludową. Do domu to połączenie dwóch światów – syntetycznych brzmień z żywymi instrumentami.

Nadchodząca płyta „Kwiateczki”, to nowe odczytanie Pieśni świętojańskiej o Sobótce Jana Kochanowskiego. Kuba i Paulina spojrzeli na Pieśń… oczami swojego pokolenia, czego rezultatem jest dwanaście piosenek brzmiących świeżo i współcześnie, chociaż teksty pochodzą z epoki renesansu. Muzycznie jest to zbiór fascynacji i inspiracji Kuby elektroniką i hip hopem, ale u podłoża wszystkiego znajduje się jego Trio i jazz, od którego wszystko się zaczęło. Jest to pierwszy wokalno-instrumentalny album w serii od 1989 roku (vol. 76).

Kuba Więcek czuje się w serii Polish Jazz jak u siebie w domu, Paulina Przybysz podbija ją kobiecą energią oraz śpiewem, co nie zna granic. Ich wspólny projekt pt. „Kwiateczki”, opatrzony numerem 87, jest ucieleśnieniem teorii, która definiuje jazz jako wolność.

(Visited 1 times, 1 visits today)