Album Malwiny Masternak „Perspektywa” (ft. Terri Lynne Carrington)

Album Malwiny Masternak „Perspektywa” jest owocem ostatnich kilku lat Jej życia. Nagranie go jak mówi wokalistka zajęło co prawda tylko kilka dni, ale historia, którą opowiada, rozciąga się na przestrzeni znacznie dłuższego okresu. Podróżowanie po wielu krajach, spotkania z różnorodnymi kulturami muzycznymi, mierzenie się z wieloma odmiennymi sposobami myślenia, zostanie żoną i mamą – to właśnie te doświadczenia ukształtowały Jej obecną, niepowtarzalną perspektywę: sposób, w jaki widzi i słyszy świat. I z tej perspektywy jak mówi Malwina śpiewa na swoim debiutanckim albumie. Album doskonale odzwierciedla globalności sceny jazzowej. Jest na nim polska wokalistka, która studiowała w USA, mieszka w Hiszpanii, śpiewa po polsku i angielsku, towarzyszy para Hiszpanów i Holender oraz gościnnie gwiazda amerykańskiego jazzu Terri Lynne Carrington

Utwory na albumie są skomponowane w większości przez Malwinę, kilka utworów zostało skomponowanych wspólnie z pianistą Iñigo Ruiz de Gordejuelą, który jest także producentem muzycznym albumu. Na albumie możemy posłuchać, że Malwina czerpie inspiracje zarówno z tradycyjnego jak i współczesnego jazzu. Na albumie oprócz swoich kompozycji wykonuje również trzy standardy jazzowe.

Malwina Masternak – wokalistka, kompozytorka, zajmująca się wszystkimi odcieniami wokalistyki jazzowej i jej pokrewnymi – od standardów w ich klasycznym brzmieniu po współczesne formy muzyczne. Malwina ukończyła prestiżowy Berklee Global Jazz Institute w Bostonie, gdzie jej wykładowcami byli między innymi Terry Lyne Carrington, George Garzone, Danilo Perez, Luciana Souza, Joe Lovano oraz John Patitucci. Wokalistka brała udział w licznych koncertach w Polsce i za granicą. Występowała m.in. w USA i Kanadzie, Azji, Europie i Ameryce Południowej. Masternak wystąpiła w wielu znanych klubach jazzowych m.in. Birdland, Rockwood Music Hall, Ryles Jazz Club, Scullers Jazz Club, Regatta Bar, Cornelia St. Café, Smalls oraz Coca-Cola Dizzy Jazz Club w Nowym Jorku, w którym wystąpiła wraz z Johnem Patitucci. Malwina jest także pasjonatką edukacji. Już jako studentka założyła wokalny zespół jazzowy, pisząc do niego aranże i czerpiąc inspiracje zarówno z jazzu, jak i muzyki klasycznej, z którą to właśnie zaczęła swoją przygodę z muzyką. Podczas pobytu w Bostonie prowadziła klub „Kobiety w Jazzie” – tętniącą życiem organizację promującą kobiety – kompozytorki. W 2019 wokalistka wykładała wokal na Uniwersytecie, Musikene w San Sebastian (Hiszpania), a aktualnie wykłada w programie online w Conservatorio de Chile (Santiago), gdzie uczy wokalu i improwizacji.