Eduardo Bortolotti – Huapango Nights

„Huapango Nights” to debiut meksykańskiego skrzypka Eduardo Bortolottiego. Artysta ten jest rezydentem naszego kraju, więc w ramach artystycznej integracji powołał on do życia polsko-latynoski zespół w składzie: Mateusz Sobiechowski – fortepian, Edilson Sanchez – gitara basowa, Bartek Staromiejski – perkusja, Alberto Suazo – jarana, okaryna, instrumenty perkusyjne.

Prezentowana przez nich muzyka to sporo dawka pozytywnej energii spod znaku jazzowego fusion. Pięc autorskich kompozycji jak i cztery aranżacje meksykańskich melodii ludowych są wyśmienitą wizytówką dla całej grupy. W poszukiwaniu własnego muzycznego ja, lider sięga do tradycji (Llorona), ale i nie waha się odbiegać od oczywistych jazzowych formuł ( Alla en El Rancho Grande). Zachowując wrodzoną melodyjność Bortolotti potrafi stworzyć tak łatwo wpadające w ucho tematy jak Cenzontle, wprowadzić romantyczną atmosferę w Altered Times i taneczne elementy w El Cascabel i La Bruja. Ponad wszystko słychać jednak, że Eduardo Bortolotti cieszy się grą i swoje najprawdziwsze emocje chce przekazać słuchaczowi.

„Huapango Nights” słucha się wyśmienicie, to bezpretensjonalna muzyka w doskonałym wykonaniu. Bijący z niej eklektyzm jest jednak powodem do tego, aby przypuszczać, że kolejne odsłony muzycznej kariery meksykańskiego skrzypka są nieodgadnione i mogą przynieść sporo niespodzianek. Na pewno warto go obserwować, bo źródła inspiracji jak i umiejętności tego artysty są wyjątkowo bogate.

KONCEPT
7.6
WYKONANIE
8.4
PRODUKCJA
8
OCENA CZYTELNIKÓW1 Vote
8.9
8
OCENA