Ostatnie koncerty Maybeshewill

Zapraszamy na dwa ostatnie koncerty w Polsce brytyjskiej formacji Maybeshewill. Ten post-rockowy kwintet jest już bardzo dobrze znany polskim fanom, a w 2016 roku jego muzycy postanowili udać się w swoją ostatnią, pożegnalną trasę koncertową. Brytyjczycy pojawią się 17.03 w warszawskiej Hydrozagadce i 18.03 we wrocławskim Firleju, aby podsumować swój 10-letni okres działalności i pożegnać się godnie z fanami!

Kiedy zaczynaliśmy ten zespół ponad dziesięć lat temu, był to tylko projekt z sypialni, a tak naprawdę nigdy nie wyobrażaliśmy sobie gry na żywo. Każda kolejna, mała rzecz, jaką osiągaliśmy od tamtego czasu była zarówno zaskoczeniem, jak i niesamowitym bonusem. Pięciu z nas spędziło ostatnie kilka lat na wycieczce po świecie, odwiedzając wiele niesamowitych miejsc i poznając jednych z najlepszych ludzi, jakich moglibyśmy sobie wyobrazić do spotkania, zarówno na scenie, jak i poza nią. Szansa na to, żeby robić to, co robiliśmy przez większość naszego dorosłego życia była jak życie w jakimś szalonym śnie, ale ostatecznie trzeba wrócić do rzeczywistości. Wydaje mi się, że właśnie teraz to robimy – komentują Brytyjczycy.

Pomyśleliśmy o nazywaniu tego przerwą albo właśnie mówieniu, że pewne sprawy są ponad, jeśli jednak jesteśmy szczerzy całkowicie od początku, to nie możemy zmuszać się do położenia naszych stóp stanowczo w którymkolwiek obozie. Są liczne osobiste powody dla niektórych z nas, dlaczego to musi się zdarzyć. Dla innych jestem pewny, że woleliby kontynuować, ale natura zespołu oznacza, że musisz znaleźć rozwiązanie, które odpowiada każdemu i to jest to, co robimy tutaj. Dlatego zdecydowaliśmy, że będą to nasze ostatnie koncerty – tak zapowiedzieli pożegnalną trasę muzycy.

Maybeshewill to brytyjska post-rockowa grupa muzyczna z Leicester, założona w 2005 roku. Ich muzykę charakteryzuje połączenie elementów elektroniki z żywymi instrumentami muzycznymi. Jeden z muzyków grupy, Robin Southby, nazywa styl grupy „rockiem instrumentalnym z elektroniką”, wymieniając jako inspirację muzykę popową The Black Eyed Peas i The Pussycat Dolls. Drowned in Sound porównuje ich do grupy Mogwai. Zestawiano ich także z Sigur Rós oraz sugerowano, że na ich wcześniejszą muzykę wpływ miało 65daysofstatic. Ich utwory często zawierają fragmenty dźwięku z filmów lub dialogów. Piosenka Not for Want of Trying zawiera fragment z “Sieci”, a Sing the Word Hope in Four Part Harmony – słowa prezentera Edwarda R. Murrowa i fragmenty “Młodego Winstona”. 

Na swoim koncie mają 4 albumy studyjne, wydawane odpowiednio w latach 2008, 2009, 2011 i 2014. Ostatnim diamentem w ich dorobku jest „Fair Youth” wydane przez wytwórnię Superball Music. Album ten został jednogłośnie okrzyknięty cudownym zestawieniem 11 utworów, które nas zabierają w niezwykłą podróż po magicznej syntezie elektroniki i instrumentalnych, post-rockowych brzmień. To obowiązkowa pozycja nawet dla najbardziej wymagających słuchaczy takich gatunków muzycznych. Koncertowanie w trasie było fundamentem istnienia Maybeshewill do tej pory. Objechali całe Wyspy Brytyjskie oraz Europę kontynentalną. W podobnym stopniu zwiedzili Rosję, Chiny czy Japonię. Dzielili scenę z takimi kapelami, jak 65daysofstatic, And So I Watch You From Afar, And You Will Know Us By The Trail of Dead, The Dillinger Escape Plan, Lite czy The Ocean. Od początku istnienia wyznawali ideę DIY i takim właśnie zespołem byli. Sami zarządzali, sami nagrywali i produkowali muzykę. Współpracowali jedynie z niewielką grupą zaufanych przyjaciół. Teraz wyruszają w ostatnią podróż muzyczną, aby pożegnać się ze wszystkimi fanami, którzy pokochali ich i ich twórczość przez te 10 lat istnienia.

Więcej info:

www.facebook.com/mybshwll

www.maybeshewill.net