Solefald i In Vain pierwszy raz w Polsce razem na dwóch koncertach!

Norwescy weterani awangardowego black metalu z grupy Solefald już w czerwcu 2013 roku zawitają do Polski po raz pierwszy w swojej karierze! Grupa zaprezentuje się na dwóch koncertach – 29.06.2013 w krakowskim klubie Rotunda oraz 30.06.2013 w warszawskiej Progresji. Będzie im towarzyszył również norweski zespół In Vain poruszający się w klimatach progresywnego death metalu. I to nie wszystko, albowiem mocnego i polskiego wsparcia na obu koncertach im nie zabraknie! Wraz z nimi wystąpią: Non Opus Dei, Strommoussheld oraz Mind Affliction. Dodatkowo koncert w Krakowie otworzą grupy Ennorath oraz Inverted Mind, a warszawski gig Visions Of Tondal. 

Bilety w cenie 80 zł dostępne tylko i wyłącznie za pośrednictwem sklepu internetowego www.kdr.8merch.com

W dniu koncertu bilety będzie można zakupić za 90 zł.

Solefald – norweski zespół wykonujący muzykę określaną jako awangardowy black metal. Założony w 1995 przez Lars’a „Lazare” Nedland’a oraz Cornelius’a Jakhelln’a w Norwegii. Zespół swego czasu był ewenementem na scenie, gdyż nikt z norweskiej sceny black metalowej w tym okresie nie wprowadzał tak licznych eksperymentów w swojej muzyce, jak m.in. operowe wokale, symfonie. Do dzisiaj Solefald jest jedyny w swoim rodzaju, łącząc elementy black metalu, punk rocka, elektroniki, viking metalu, a nawet jazzu z użyciem takich instrumentów jak np. saksofon. Teksty zespołu również różnią się od większości utworów black metalowych. Skupiają się głównie na tematyce konsumpcjonizmu, modzie i innych aspektach współczesnego życia. Zespół nagrał w swoim dorobku 7 albumów i w najbliższym czasie zapowiadana jest premiera kolejnego. Muzycy Solefald udzielają się w wielu innych zespołach: Age Of Silence, Borknagar, Sturmgeist, G.U.T. Zespół nie koncertował przez większość działalności. Jest to pierwszy występ w Polsce. 

In Vain – norweski zespół poruszający się w klimatach ekstremalnego progresywnego metalu. Aktualnie zespół jest zapisany do Indie Recordings. Zespół do tej pory wydał dwa albumy, które w większości recenzji były wysoko oceniane. Aktualnie zespół ukończył swoją trzecią płytę, która ukaże się już w marcu 2013 roku. Za jego produkcję odpowiedzialny jest Jens Bogren z Fascination Street Studios (Opeth, Soilwork, Borknagar, etc). 

Non Opus Dei – polski zespół z klimatów avant-garde black metal. W muzyce Non Opus Dei czuć zakorzeniony black metal, lecz mimo to muzyka ta zaskakuje niekonwencjonalnymi pomysłami, różnymi smaczkami, dobrym i klarownym brzmieniem, a przede wszystkim ucieczką od znanych schematów. Do tej pory zespół nagrał 6 albumów.

Mord’A’Stigmata – polski zespół powstały w 2004 roku poruszający się w klimatach avant-garde/post black metal. Zespół ma na swoim koncie dwa pełnowymiarowe albumy. M’A’S można było zobaczyć na pierwszej edycji Sadistic Festival podczas której zespół zachwycił widownię.

Strommoussheld – polski zespół założony w 1999 roku, charakteryzujący się swego rodzaju oryginalnością na scenie poprzez połączenie symfonicznego black metalu z industrial metalem, muzyką elektroniczną czy elementami dark wave. Charakterystyczną cechą występu grupy są wizualizacje dopasowane pod muzykę oddającą klimat, za które odpowiada jeden z członków zespołu VJ KVass. W swojej karierze zespół wydał tylko jeden długogrający krążek „Behind The Curtain” z 2003 roku. 

Mind Affliction – niedawno debiutujący zespół z Krakowa poruszający się w klimatach progressive black/death metal. Zespół ma na swoim koncie jeden album „Pathetic Humanity” wydany z początkiem stycznia przez Metal Scrap Records. Zespół charakteryzuje się częstym mieszaniem gatunków od ostrych death/black metalowych zagrywek do spokojnych, harmonicznych wyciszeń. 

Źródło: Klub Progresja

Więcej info:  – www.kdrprods.pl

– www.kdr.8merch.com

– www.facebook.com/events/108753749303020 

– www.facebook.com/events/453480688038954 

– www.facebook.com/pages/Klub-Progresja/142450042462794?ref=ts