Premiera solowego albumu Liama Gallaghera „As You Were”

6. października br. ukazał się debiutancki, solowy album Liama Gallaghera, jednego  z najważniejszych głosów brytyjskiego rocka lat 90. To jedno z najbardziej wyczekiwanych rockowych wydawnictw ostatnich miesięcy. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych frontmanów naszych czasów już pierwszą singlową piosenką Wall Of Glass pokazał, że jest w wyśmienitej formie muzycznej. Singel wzbudził słuszne zachwyty, podobnie jak teledysk do niego, który wyreżyserował Francois Rousselet (m.in. Snoop Dogg).

Kompozycje Wall Of Glass nagrano w Los Angeles z Gregiem Kurstinem (zagrał na wszystkich instrumentach w piosenkach Wall of Glass, Paper Crown, Come Back To Me i It Doesn’t Have To Be That Way) oraz w Londynie z Danem Grech-Margueratem. W stolicy Wielkiej Brytanii kompozycje rejestrowano w studiu Snap w Finsbury Park, a na instrumentach zagrali: Mike Moore (gitara), Martin Slattery (keyboards) oraz Dan McDougall (perkusja). Natomiast kolejnym singlem z płyty została ballada For What It’s Worth napisana przez Liama oraz Simona Aldridge’a z Cherry Ghost.

Ujawnione wcześniej utwory Chinatown oraz Greedy Soul  oddają niesamowity klimat, w jakim nagrana jest cała płyta. „As You Were” to album silnie inspirowany latami 60. i 70., dziełami Johna Lennona czy The Rolling Stones. Liam Gallagher zachowuje rockowe tradycje, dodając jednocześnie coś wyjątkowego od siebie.

.