Nowy wokalista i premierowy utwór Bremenn – „Angels”!

Podczas ostatniego występu na festiwalu „Krasnystaw Rocks!” miała miejsce premiera najnowszego utworu formacji Bremenn zatytułowanego „Angels”. Tego dnia, czyli 13 sierpnia, zespół po raz pierwszy od ponad roku nieaktywności scenicznej wystąpił w nowym składzie z frontmanem – wokalistą Krzysztofem Anulewiczem. „Angels” – utwór autorstwa Atka Radeja – gitarzysty i kompozytora zespołu Bremenn  jest początkiem poszukiwania nowego brzmienia, nad którym pracuje zespół z myślą o stworzeniu kolejnego albumu studyjnego. Nagranie video z premierowym utworem można zobaczyć tutaj.

Wiosną 2013 roku Bremenn wydał debiutancki album studyjny “Flowers Of Fall”. Zespół tworzy muzykę z gatunku industrial rock, pozostając praktycznie bezkonkurencyjnym na krajowym rynku. Odważnie kreuje własną wizję gatunku, nawiązując do dokonań takich wykonawców, jak Rammstein, Rob Zombie czy Marilyn Manson. Wizerunek sceniczny Bremenn podkreśla oryginalny charakter formacji z Lublina.

Na płytę “Flowers Of Fall”, która stanowi koncept album, trafiło 12 utworów:

1. Eyes On Me

2. Confused

3. Lies Won’t Die

4. Alice

5. Flowers Of Fall

6. G-Sus 2006

7. Save Your Breath

8. My Veil

9. Beloved Measures

10. The Show

11. Single Idol

12. The Screen

Całość nagrano w studio FocusFog w Lublinie. Okładką i grafikami zajęły się Agnieszka Kliczka i Aleksandra Burska. Płyta jest dostępna na całym świecie za pośrednictwem serwisów iTunes, Amazon, Deezer, Spotify, Soundpark lub bezpośrednio na stronie zespołu. 

Biografia:

Historia, która doprowadziła do powstania muzycznego projektu o nazwie Bremenn zaczęła się około 1995 roku w Lublinie. Początkowo były to czysto wirtualne przemyślenia gitarzysty i kompozytora Grzegorza Kabasy – pomysłodawcy przedsięwzięcia. 

Od strony muzycznej inspiracją stały się coraz większe możliwości komputerów. Stworzenie żywej formacji na owe czasy było w Lublinie bardzo trudne, gdyż większość muzyków lubelskiego rynku zajmowała się udowadnianiem światu, że są lepszymi instrumentalistami od swoich kolegów. Kreatywność rozumiano jako umiejętność przyswojenia sobie wszystkich tabulatur świata. Nikt nie martwił się problemem, że nauczenie się grania na instrumencie to początek drogi. W tej sytuacji zwykły Sound Blaster i Cakewalk Express stały się zbawieniem dla pojedynczego muzyka. Przy pomocy brzmień general midi powstawały kompozycje już konkretnie zaaranżowane, gotowe do ewentualnego zaprezentowania kandydatom do współpracy. 

Czas płynął, kompozycji przybywało, a zjawisko nazwane później Bremenn miało ciągle po części wymiar wirtualno-teoretyczny. Otaczająca rzeczywistość nie szczędziła też tematów do tekstów, które są istotną stroną zagadnienia. Bremenn nigdy nie lekceważy przekazu – wręcz przeciwnie – jest to bardzo ważna część naszej kreacji. Pierwszy ludzki wymiar zespołu objawił się w 2003 r., kiedy z inicjatywy Grzegorza Kabasy do grupy przystąpili: Mariusz Kukuryk – perkusja, Mirosław Nieścior – gitara, Piotr Dankiewicz – bas oraz Jakub Tabaczewski – wokal. Do dnia dzisiejszego miały miejsce następujące zmiany w składzie zespołu: Tomasz Graczyk przejął rolę basisty, nowym gitarzystą został Atek Radej, nowym perkusistą – Piotr Kurczuk, a Krzysztof Anulewicz przejął rolę wokalisty. Około 20 kompozycji było gotowych, więc praca polegała jedynie na przyswojeniu materiału. Efekt to połączenie charakterystycznych elektronicznych dźwięków i ciężkiego gitarowego uderzenia. Wszystko utrzymane w nieco mrocznej stylistyce. Barw syntetycznych dostarczył plug-in Virus, trzy wirtuale firmy Spectrasonic Stylus, Atmosphere, Trilogy oraz program Fruity Loops. Poszukiwania klawiszowca zostały zaniechane na rzecz wykorzystania komputera. 

W 2006 roku zespół wydał EP-kę „Promo 2006” zawierającą trzy utwory: „Lies Won’t Die”, „Single Idol” oraz „Historia Ostatnia”. Dla podkreślenia uniwersalności przekazu utwory wykonywane są w języku angielskim. Wyjątek stanowi “Historia ostatnia” – utwór skomponowany na potrzeby filmu “Numer” Andrzeja Mathiasza. W lutym 2013 roku zespół wydał 12-ścieżkowy album koncepcyjny “Flowers Of Fall”, który jest obecnie dostępny na całym świecie w cyfrowej dystrybucji. Powstała również fizyczna wersja płyty zawierająca teksty utworów oraz zdjęcia. Kreacja zwana Bremenn nie ogranicza się w swej działalności jedynie do klasycznego koncertu rockowego. W trakcie realizacji mamy do czynienia z widowiskiem z szerokim wykorzystaniem wizualizacji, efektów świetlnych, scenografii oraz scen aktorskich. Namiastką planów co do części wizualnej przedstawienia zespołu są dotychczasowe występy, w których grupa wykorzystuje niecodzienny image kojarzący się ze sceną muzyki industrialno-metalowej. Bremenn to muzyka mroczna i mało wirtuozerska oparta na ostrym gitarowym rytmie z dodatkiem barw elektronicznych. Wizualna oprawa ma podkreślać i uzupełniać całość widowiska.

Źródło: Fantom Media

Więcej informacji o zespole:

www.bremenn.pl www.facebook.com/bremenn