Specjalna edycja Heimcomputer ukazuje się z okazji 40-lecia „Computer World”, które po latach nadal brzmi świeżo i futurystycznie.
Kraftwerk stworzyli soundtrack cyfrowej ery XXI wieku. Ich kompozycje, innowacyjne techniki, elektrownicze brzmienie i syntetyczne wokale, połączone ze skomputeryzowanymi rytmami wpłynęły na takie gatunki jak electro, hip hop, techno czy synth pop.
W ostatnich latach, pod kierownictwem Ralfa Hüttera, Kraftwerk zaprezentował swój dorobek podczas koncertów 3-D The Catalogue 12345678, które odbyły się na największych festiwalach, w muzeach sztuki czy podczas biennale w Wenecji w 2005 roku. Retrospektywę poświęconą zespołowi przedstawiono w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku (2012), a także w Kunstsammlung Nordrhein-Westfalen w Düsseldorfie (2013). Od tego czasu, Kraftwerk ze swym show pojawili się w Tate Modern w Londynie, w Akasaka Blitz w Tokyo, w Operze w Sydney, w hali koncertowej Walta Disneya w Los Angeles, w siedzibie fundacji Louis Vuittona w Paryżu, w Neue National Galerie w Berlinie czy muzeum Guggenheima w Bilbao.
W 2014 roku założyciele Kraftwerk, Ralf Hütter i Florian Schneider, zostali wyróżnieni nagrodą Grammy za całokształt dokonań. Cztery lata później odebrali statuetkę Grammy za najlepszy album w kategorii dance/muzyka elektroniczna za „3-D The Catalogue 12345678”.
W ramach swych nowoczesnych występów, Ralf Hütter, Henning Schmitz, Fritz Hilpert i Falk Grieffenhagen, ukazują współoddziaływanie człowieka i maszyny.
Kraftwerk otrzyma nagrodę Early Influence przyznawaną przez the Rock & Roll Hall of Fame.