Buenos Agres debiutuje! Posłuchaj całej płyty!

Pochodzący z Bielska-Białej zespół Buenos Agres prezentuje debiutancką EP zatytułowaną “Buenos Agres”. Materiał powstał w połowie ubiegłego roku w Red House Studio pod okiem Piotra Mędrzaka. Masteringiem zajął się Chris Bauer w berlińskim Audio Mastering Service. Buenos Agres to intrygująca i nieoczywista mieszanka wpływów takich artystów jak Portishead, Archive, Deftones czy NoSound. Post-rockowe klimaty łączą się z ciężkim brzmieniem, elektroniką a nad całością góruje raz kojący, kiedy indziej bardzo mocny wokal Anny Mysłajek. 

Na płytę trafiło 5 zróżnicowanych utworów zarówno w języku polskim jak i angielskim:

1.Run

2.Do S. (Ekg) 

3.For Me 

4.Time For Change 

5.Tu i Teraz

Na okładkę płyty trafiło autentyczne zdjęcie zrobione podczas powodzi w 2010 roku, nagrodzone w konkursie World Press – jego autorem jest Damian Puła, natomiast za projekt całości odpowiada Maja Zmiertka.

Album jest dostępny w całości na serwisie Bandcamp pod adresem: www.buenosagres.bandcamp.com, wersję fizyczną można zamawiać też bezpośrednio od zespołu pod adresem: buenos.agres@wp.pl 

Jak twierdzą muzycy “trudna do zinterpretowania nazwa zespołu wzięła się z potrzeby wyrażenia pozytywnego działania muzyki na Homo Sapiens. Wpływ muzyki zespołu na postronnego słuchacza nie został do końca przebadany lecz w obrębie dotychczasowej grupy odbiorców negatywnych skutków ubocznych nie zaobserwowano…”

Najbliższy koncert zespół zagra już 20 kwietnia w klub Backstage w Bielsku-Białej

www.facebook.com/events/115650921957219

Biografia:

Zespół Buenos Agres powstał w 2011 roku w Bielsku – Białej.  O tym,  że kapela będzie nosić takie miano zadecydował… przypadek. Buenos Agres założyli koledzy z dawnych lat, gitarzysta Tymoteusz Wejwoda, gitarzysta Tomasz Wojtusiak oraz perkusista Andrzej Obuchowski. Ostatnia dwójka, grała już wcześniej w zespole High Speed Dubbing. Po zakończeniu działalności w High Speedach postanowili utworzyć band, który będzie inspirowany muzyką Archive, NoSound, Deftones, Portishead itp…  Po niedługim czasie do chłopaków dołączają basista Łukasz Pajor i klawiszowiec Grzegorz Całus. Poszukiwanie frontmana trwało zdecydowanie dłużej.  Po kilku miesiącach „głosem” Buenos Agres została Anna Mysłajek.  Praca nad materiałem ruszyła pełną parą. W maju 2012 roku Buenosi weszli do studia by nagrać swoją pierwszą EP, ale już bez gitary Tymoteusza.  Niestety po wydaniu albumu z kapelą pożegnali się Grzegorz (klawisze) i Łukasz (bas). Wkrótce jednak Buenos Agres uzupełnił braki kadrowe, a do zespołu trafili Rafał Wieja (bas) i Łukasza Pocha (DJ), oraz Szymon Dębowski (gitara). Niedługo trzeba było czekać, aby  zrozumieć, że zespół potrzebował świeżej krwi … 

Zespół rozpoczął współpracę z agencją Fantom Media i promuje debiutancki album.

Źródło: Fantom Media

Więcej info:www.facebook.com/buenosAgresBand.plwww.myspace.com/buenosagreswww.buenosagres.bandcamp.com