Portland Rum Riot debiutuje płytą!

Pochodzący ze stolicy Portland Rum Riot zakończył nagrania debiutanckiej płyty! Album zatytułowany będzie “53 Minuty Do Wschodu” i ukaże się we wrześniu. Cały materiał został zarejestrowany w Red Yeti Studio, za nagranie płyty i mastering odpowiadał Tomasz Korczak. Autorem okładki jest Andrzej Ruszkowski. Portland Drum Riot to groove-rockowa moc, niebanalne teksty zaśpiewane w ojczystym języku, szczypta bluesa i mroczny, niespokojny klimat. “53 Minuty Do Wschodu” to 10 utworów zróżnicowanego, wpadającego w ucho od pierwszego przesłuchania materiału, w którym odnaleźć można inspiracje brzmieniem Ozzy’ego Osbourne’a, Black Label Society, Godsmack, ekspresją Comy czy miejscami agresją Slipknot.

Zapowiedź płyty znajduje się pod tym linkiem: www.youtube.com/watch?v=9rBN2nvJXlc

Pierwszego utworu promującego płytę można posłuchać tutaj: www.youtube.com/watch?v=KvYbvsOZO4Y

Tracklista prezentuje się następująco:

1. Amalgamat

2. Kim Jestem

3. Uwalniam Się

4. Twój Krzyż Na Moją Drogę

5. Kwiaty

6. Pozdrowienia Z Portland

7. Przecięty

8. Nie Sam

9. Detonacja

10. Ciemna Strona Melanżu

Prace nad płytą trwały ponad rok. Tyle czasu zajęło nam stworzenie materiału, ogranie go i wybór utworów na nasz debiutancki album. To dla nas bardzo ważny moment – „53 Minuty Do Wschodu” to podsumowanie pewnego etapu w życiu zespołu, rozpoczęcie nowego – próba wypłynięcia na szersze wody. Staraliśmy się, aby ta płyta była tak zróżnicowana jak my i nasze inspiracje – od hard-rockowych brzmień „Ciemnej Strony Melanżu”, po ciemne, ciężkie riffy „Nie sam” czy „Amalgamat” – mamy nadzieję, że słuchacze docenią tę różnorodność. – mówi Adam Kozłowski, wokalista Portland Rum Riot.

Biografia: Rumowe zamieszki w Portland (The Portland Rum Riot) miały miejsce 2 czerwca 1855 roku w Portland, w stanie Maine. Do krótkich, ale niezwykle brutalnych rozruchów doszło po tym, jak ówczesne władze stanowe wprowadziły przepisy zabraniające sprzedaży i produkcji alkoholu. Dokładnie 157 lat później – z inicjatywy Pawła Krulikowskiego (bas), Andrzeja Ruszkowskiego (perkusja) i Adama Kozłowskiego (śpiew) – do życia powołano zespół Portland Rum Riot. Skład kapeli zasilili Hubert Kąkol i Piotr Lubowski – gitarzyści. W czerwcu 2013 roku, po roku wspólnego grania, zespół opuścił Paweł Krulikowski. Jego miejsce zajął Artur Włodarczyk. Zespół w swojej twórczości łączy inspiracje muzyczne każdego z jego członków. Od ciężkich, energicznych gitarowych riffów, przez rytmiczny groove, po klimatyczne rockowe motywy. Całość dopełnia mocna, melodyjna linia wokalna.

Źródło:Fantom Media

Więcej informacji:

www.facebook.com/portlandrumriot

www.youtube.com/user/PortlandRumRiot