Rusza kolejna edycja koncertów JAZZ PO POLSKU „Warsaw Live Sessions”

Po wakacyjnej przerwie powraca seria koncertów „Warsaw Live Sessions”.  Do końca roku w klubie Jassmine przy ul. Wilczej 73 w Warszawie, odbędzie się jeszcze 8 niepowtarzalnych, autorskich koncertów w wykonaniu czołówki młodej polskiej sceny jazzowej. Wystąpią Kuba Banaszek Quartet (24.09.2023), Dominik Wania Quartet (08.10.2023), Follow Dices (22.10.2023), Ilona Damięcka Trio feat. Mateusz Smoczyński, i Ziemia (19.11.2023), Rafał Jackiewicz Quartet (03.12.2023) oraz Klawo (10.12.2023).

Cykl „Warsaw Live Sessions” rozpoczął się w styczniu tego roku i potrwa do końca 2025 r. W jego ramach odbędzie się 50 koncertów w wykonaniu zarówno polskich, jak i zagranicznych artystów. W tym roku warszawska publiczność wysłuchała już 11 koncertów. W ramach serii wystąpiły takie zespoły jak m.in. Mateusz Gawęda Trio, Piotr Damasiewicz Into The Roots, Paweł Kaczmarczyk Trio, jak również amerykańscy muzycy – Mike Stern, Leni Stern i Freddie Hendrix, którzy we współpracy z polskimi muzykami stworzyli niepowtarzalne wydarzenia.

Ważnym elementem projektu realizowanego w Warszawie jest wspieranie lokalnej sceny, jak również rozwijanie współpracy międzynarodowej i integracja środowisk twórczych innych krajów – mówi Jakub Krzeszowski, twórca projektu JAZZ PO POLSKU. Proponowany program jest uniwersalny i skierowany do szerokiego grona słuchaczy. W ciągu trzech lat w ramach tego projektu wystąpi aż 50 zespołów, wykonujących przeróżne odmiany jazzu, muzyki aktualnej i improwizowanej. Artyści na potrzeby projektu stworzą także utwory inspirowane Warszawą – dodaje Krzeszowski. Projekt potrwa trzy lata i odbywa się w niedzielne wieczory w klubie Jassmine w Warszawie.

W ramach projektu JAZZ PO POLSKU „Warsaw Live Sessions” publiczność ma okazję nie tylko posłuchać autorskiej muzyki czołowych polskich jazzmanów, ale także wziąć udział w nagraniach audio i video koncertów. Zarejestrowane występy, zostaną udostępnione w mediach społecznościowych, a wybrane utwory audio na platformach streamingowych.

Organizatorem projektu JAZZ PO POLSKU „Warsaw Live Sessions” jest Fundacja JAZZ PO POLSKU i jest on współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy. Sponsorem wydarzenia jest Bank Gospodarstwa Krajowego. Partnerami projektu są: Jassmine oraz Fundacja Instytut Dyplomacji Gospodarczej. Patroni medialni: Jazz Forum, Warsaw Insider.

Harmonogram nadchodzących koncertów:

24.09.2023 Kuba Banaszek Quartet
Kuba Banaszek – piano; Marcin Konieczkowicz – saksofon; Tymon Trąbczyński – kontrabas; Max Olszewski – perkusja

08.10.2023 Dominik Wania Quartet
Jarek Bothur – saksofon tenorowy i sopranowy; Dominik Wania – fortepian; Piotr Narajowski – kontrabas; Grzegorz Pałka – perkusja

22.10.2023 Follow Dices
Mikołaj Kostka – skrzypce, Franciszek Raczkowski – piano, Jan Jerzy Kołacki – kontrabas, Adam Wajdzik – perkusja

19.11.2023 Ilona Damięcka Trio feat. Mateusz Smoczyński / Ziemia
Ilona Damięcka – piano, wokal; Mateusz Smoczyński – skrzypce; Michał Jaros – kontrabas; Krzysztof Szmańda – perkusja
Ziemia
Oskar Tomala – gitara; Mateusz Żydek – trąbka; Jakub Wosik – kontrabas; Alan Kapołka – perkusja

03.12.2023 Rafał Jackiewicz Quartet
Rafał Jackiewicz – saksofon; Piotr Dziadkowiec – pianino; Maciej Kitajewski – gitara basowa; Michał Dziewiński – perkusja

10.12.2023 Klawo
Alicja Sobstyl – flet, wokal; Malina Midera – klawisze, syntezator; Karol Tchórz – trąbka; Tomasz Rafalski – perkusja; Artur Szalsza – bas; Konstanty Kostka – klawisze, syntezator