Wielbłądy na Skrzyżowaniu Kultur

Wielbłądy to autorski projekt doświadczonych muzyków polskiej sceny world music. Nie jest to jednak muzyka folkowa, choć czerpie z muzyki etnicznej. Wyraźnie słychać w niej inspiracje bluesem, a dzięki przyłączeniu się do projektu doskonałego jazzowego saksofonisty Jacka Mielcarka nabiera także jazzowego charakteru. 

Trzonem zespołu jest Gwidon Cybulski, który jest artystą wyjątkowym na scenie nie tylko polskiej. Jego teksty są niezwykle bogate w sensy, szczere i głębokie w swojej prostocie. Artysta przeplata w nich filozoficzne wizje łącząc idee mesjanistycznego świata zachodniego z buddyjską refleksją i chęcią poznania. 

Zaproszenie zespołu do gry na scenie festiwalowej World Music to niewątpliwy dowód poparcia i uznania ze strony organizatorów wydarzenia. Po raz pierwszy projekt muzyczny, który liczy sobie niespełna rok zyskał sobie tak duże zainteresowanie środowisk twórczych i widowni. Pierwsza płyta zespołu Wielbłądy ukazała się w 2012 roku i już po kilku miesiącach, mimo tego że nie znajduje się w mainstreamie, konieczny był dodruk egzemplarzy. 

Skład zespołu: Gwidon Cybulski, Kuba Pogorzelski, Sebastian Wielądek, Mateusz Szemraj, Jacek Mielcarek

Więcej informacji o zespole:

www.strefarytmu.pl/oferta/wielb%C5%82%C4%85dy

www.festival.warszawa.pl