Duchy „Ogród” – pierwszy zwiastun albumu

Projekt Duchy to duet, który tworzą autorka i wokalistka Joanna Komorowska oraz producent muzyczny i kompozytor Michał Szturomski. Premiera pierwszego wydawnictwa Duchów, cztero-utworowej EP „Nocą widać lepiej” miała miejsce w nieprzypadkowym czasie – jesienią 2021, tuż przed zaduszkami. Materiał spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem krytyków i publiczności, co poskutkowało zaproszeniem Duchów na tegoroczną edycję Off Festivalu.

Obecnie duet jest na etapie przygotowywania materiału na swoją pierwszą dużą płytę. Oto pierwszy singiel zapowiadający to wydawnictwo, piosenka „Ogród”, w której gościnnie pojawia się ceniony kompozytor muzyki filmowej Piotr Komorowski (aranżacja partii smyczkowej). ,,Chcemy wam powiedzieć w niej o czymś ważnym, a że komunikujemy się z Wami najlepiej jak umiemy – przez muzykę, to dajemy Wam ją dziś być może nieprzypadkowo” – mówią twórcy. 

Muzycznie i estetycznie Duchy odwołują się do nurtów inspirujących się latami osiemdziesiątymi – wydawnictwa Italians Do It Better i artystów takich jak Johnny Jewel czy zespół Chromatics.

Fot. Karolina Szturmowska