Ale Kino! – muzyka filmowa symfonicznie w wykonaniu Alla Vienna już 11 listopada w Rotundzie!

Centrum Kultury Rotunda i agencja Fantom Media zapraszają już w najbliższą niedzielę, 11 listopada do CK Rotunda w Krakowie na koncert muzyki filmowej w aranżacji i wykonaniu orkiestry Alla Vienna.

O mamma mia, musicie tam być!

Ale Kino! w wykonaniu orkiestry Alla Vienna

11 listopada 2012

CK Rotunda, Kraków, ul. Oleandry 1

początek o godzinie 19:00

bilety 30 zł przedsprzedaż, 40 w dniu koncertu

miejsca siedzące   

Alla Vienna to orkiestra złożona z siedmiu instrumentalistów, dysponujących bogatym dorobkiem artystycznym i estradowym, związanych z Filharmonią Łódzką im. A. Rubinsteina i Filharmonią Świętokrzyską. Występuje pod dyrekcją zastępcy koncertmistrza Filharmonii Łódzkiej – Marty Niedźwieckiej. Muzycy Alla Vienna są również odpowiedzialni za projekt Queen Symfonicznie, który w tym roku wystąpił już w Polsce na 10 koncertach gromadząc ponad 6-tysięczną widownię.

Tym razem Alla Vienna w programie “Ale Kino!” przypomną najpiękniejsze tematy z najsłynniejszych filmów, które wzbogacili swym muzycznym kunsztem najwięksi kompozytorzy. Zabrzmi – skrywająca się za rozchybotanym nieustannie wejściem do saloonu i wypełniająca bezkresne przestrzenie prerii – muzyka z westernów („Siedmiu Wspaniałych”). Powrócą wspomnienia inspirowane dźwiękami z klasycznych obrazów Hollywood („Grease”, „Lista Schindlera”). Popłyną nuty kreślone ręką amerykańskich – John Williams – i europejskich mistrzów – Ennio Morricone, Nino Rota („Ojciec Chrzestny”). Dawno zapomnielibyśmy sceny z Marlonem Brando i Alem Pacino, gdyby nie cudowna muzyka…

Dojdzie również do filmowo-muzycznych konfrontacji, niespotykanych do tej pory, ani na małym, ani dużym ekranie. Bohaterowie westernów zmierzą się z Jamesem Bondem, Żandarm z St. Tropez z Różową Panterą, a polskie kino reprezentować będzie ragtime z filmu “Vabank”. Usłyszymy też suity z Jamesa Bonda czy „Mamma Mia”.

Źródło: Fantom Media

Więcej info: – www.allavienna.pl/filmowa – www.rotunda.pl