Whisper przedstawia drugi album! Płyta „Przebudzenie” już dostępna!

Whisper – jastrzębski zespół grający muzykę… no właśnie, gatunek, jaki przedstawiają jest stałym obiektem debaty. Muzycy starają się tworzyć urozmaicone utwory oscylujące od hard rocka, przez heavy, aż do thrash metalu. Jak sami o sobie mówią: Staramy się nie wchodzić w sztywne ramy, to, co tworzymy płynie prosto z nas i nie da się tego konkretnie zakwalifikować. Różnorodna muzyka, ciekawe partie gitarowe oraz drapieżny głos wokalistki sprawiają, że do muzyki Whisper chce się wracać.

Od kilku dni dostępna jest druga płyta pochodzącego z Jastrzębia-Zdroju zespołu Whisper. Wszystkie partie instrumentów oraz wokale nagrywane były w rybnickim studio No Fear Records, w dniach 19-29 marca + 18 kwietnia 2013 roku pod okiem Krzysztofa „Leona” Lenarda, natomiast za mix i mastering odpowiedzialny jest Gerard Niemczyk. O okładkę oraz szatę graficzną płyty zadbał Samuel Jan Frysztacki.

Na płycie “Przebudzenie” znalazło się 12 kompozycji:

1. Łzawa Kołysanka

2. Marionetka

3. Królowie

4. Szept (instrumentalny)

5. Zaczekam

6. Numb

7. Moc

8. Pierwszy Ostatni List

9. Chcę Więcej

10. Zagubiony Klucz

11. Ogień

12. Zatrzymaj Czas

Album „Przebudzenie” to połączenie 12 zróżnicowanych utworów trwających łącznie ponad godzinę – każdy znajdzie w niej zarówno ostrzejsze, jak i łagodniejsze brzmienia, ale na pewno fani ciężkiego rocka zaśpiewanego w ojczystym języku przez charyzmatyczną wokalistkę nie będą zawiedzeni. Płytę promuje utwór “Ogień”, którego można posłuchać tutaj: www.youtube.com/watch?v=jZW23nQHyeY.

Płyta jest dostępna przedpremierowo na stronach internetowych zespołu, w listopadzie trafi do oficjalnej dystrybucji. Zespół planuje nakręcić teledysk do jednego z utworów, obraz będzie miał swoją premierę pod koniec roku.

Historia zespołu:

Zespół Whisper powstał w 1997 roku w Jastrzębiu-Zdroju. Pierwszy skład zespołu tworzyli – Krzysztof Borek (wokal), Rafał Serafin (gitara), Zbigniew Marczak (gitara), Marcin Wrona (bas) oraz Marcin Miśtak (perkusja).

Już dwa miesiące po zebraniu całego składu zespół wziął udział w Jastrzębskim Przeglądzie Zespołów Muzycznych, gdzie osiągnął swój pierwszy sukces – Grand Prix. Ten debiutancki występ otworzył whisperom kolejne drzwi, zespół został poproszony o udzielenie wywiadu w radiu 90FM (jeszcze przed występem w radiu Whisper nagrali swoje pierwsze demo, z którego utwory były emitowane w rozgłośni radiowej). W tym samym czasie szeregi zespołu zasilił gitarzysta Paweł Adamowicz, zastępując Zbyszka Marczaka. Po tak dobrym starcie grupa została zauważona i kolejno posypały się propozycje koncertów. Whisper supportował takie zespoły, jak: Quo Vadis, Big Cyc, Illusion, Czarno-Czarni, Golden Life, Kult, tym samym zwrócił na siebie uwagę lokalnych władz, które postanowiły zasponsorować nagranie kolejnego demo, zarejestrowanego z pomocą Jacka Regulskiego w studiu Alkatraz.

Po kolejnych wywiadach w audycjach radiowych i koncertach w 1999 roku Whisper wystąpił na przeglądzie w krakowskim klubie „Pod Jaszczurami”, gdzie wygrywając odniósł swój kolejny sukces. W tym samym roku grupa zagrała koncert „Przeciw uzależnieniom” z inicjatywy Jolanty Kwaśniewskiej, który był transmitowany przez drugi i trzeci program Telewizji Polskiej. 

W 2000 roku ukazał się artykuł o zespole i recenzja płyty w magazynie „Metal Hammer”. W marcu 2001 roku grupa zakwalifikowała się do 30 najlepszych, które zagrały na festiwalu w Katowicach. Jednak za największy swój sukces Whisper uważa przychylność i niezmiennie ciepły odbiór ze strony publiki, czego potwierdzeniem, a jednocześnie dobitnym wyrazem uznania dla twórczości zespołu jest główna nagroda publiczności na Juwenaliach 2001 w Jastrzębiu.

W 2008 roku Whisper zawiesił swoją działalność, po to, aby w 2012 roku wrócić ze „świeżą krwią” w postaci nowego, drapieżnego wokalu oraz z nowym zdolnym perkusistą. To, czy Whisper na nowo poruszy polską sceną muzyczną pokaże czas. Jedno jest pewne, Whisper nigdy nie zapomniał o swojej publiczności i ma nadzieję, że ona nie zapomniała o nich…

Źródło: Fantom Media

Więcej informacji:

www.whisper.com.pl

www.facebook.com/WHISPERPoland