28. Toruń Blues Meeting

W listopadzie po raz kolejny Toruń stanie się stolicą bluesa na północy Polski. Jeden z najstarszych festiwali, bo to XXVIII edycja Toruń Blues Meeting odbędzie się w dniach 17-18 listopada, standardowo w „Od Nowie”. Gospodarzem festiwalu od samego początku jest grupa Tortilla, która stara się zapraszać gości specjalnych. W tym roku zespołowi z Torunia towarzyszyć będzie Marek Stryszowski, znany z polskiego jazz-rockowego kwintetu Laboratorium.

Polską scenę bluesową podczas tegorocznej edycji będą reprezentować, oprócz Tortilli, duet Sobczak – Szopiński, charyzmatyczny wokalista i gitarzysta Jacek Siciarek i jego Mr. Big Jack, legendarny Gang Olsena, poznański Hot Lips, gdzie uwagę przykują, zwłaszcza męskiej części publiczności, trzy wokalistki oraz blues rockowy kwartet Bang On! Blues.

Gwiazdą piątkowego wieczoru będzie amerykańska wokalistka Dorrey Lin Lyles łącząca w swojej muzyce gospel, blues oraz soul. Oprócz niej tego wieczoru wystąpi holenderski gitarzysta i wokalista Leif De Leeuw wraz z zespołem. Największą gratką tegorocznej edycji będzie niewątpliwie występ brytyjskich gigantów blues rocka Ten Years After. Oprócz nich skład w sobotę dopełni łotewski wirtuoz delta bluesa Johnny B’Beast. Nie zabraknie również tradycyjnych nocnych jam sessions na małej scenie klubu.

My już nie możemy się doczekać kolejnej edycji Toruń Blues Meeting zwłaszcza, że będzie to pierwsza edycja, którą nasz portal patronuje i na który serdecznie Was zapraszamy.