From Afar w komplecie! Prace nad pełną płytą trwają!

From Afar – zespół, który wprowadził sporo zamieszania na scenie alternatywnej w 2012 debiutując EP-ką “The Abyss Gazes into You”, jest już w komplecie. Do składu dołączył perkusista Marcin Grzesik, zastępując Michała Chruściela. Zespół powrócił do pracy nad nowym materiałem i jeszcze w tym roku chciałby ponownie wkroczyć na scenę. 

Tworzenie nowego materiału zajęło nam sporo czasu. Odbiło się to na naszej aktywności koncertowej, ale dziś jesteśmy już pewni, że było warto. „The Abyss Gazes into You” zamknęła pewien dość długi etap. Otrzymała bardzo dobre recenzje, byliśmy niesamowicie przyjmowani na koncertach, dostaliśmy od naszych fanów wsparcie, które utwierdziło nas w przekonaniu, że idziemy w dobrym kierunku. Zrobimy wszystko, aby płyta nad którą pracujemy była wielkim krokiem naprzód. Część numerów z pewnością zaprezentujemy już na najbliższych koncertach – komentują muzycy.

Z informacji uzyskanych od członków zespołu wynika, że materiał w warstwie lirycznej będzie krytyką upadającego społeczeństwa, przedstawioną w charakterystyczny dla From Afar sposób, bez unikania własnej odpowiedzialności za opisywane sytuacje czy zjawiska i na tyle plastycznie, aby słuchacz mógł interpretować go na swój sposób i odnieść do własnego życia.

Przypomnijmy, że we wrześniu ubiegłego roku do sprzedaży trafiła debiutancka EP-ka zespołu „The Abyss Gazes into You”. Materiał został nagrany wiosną 2012, masteringiem zajął się Mateusz Michniewicz, okładkę zaprojektowało studio Cruelpicture. From Afar działa w pełnym składzie od 2009 roku. Wśród swoich inspiracji muzycy wymieniają takich artystów, jak Tool, Korn czy Deftones.

 Źródło: Fantom Media

Więcej informacji:

www.fromafarband.com

www.facebook.com/fromafarpl

www.youtube.com/user/FromAfarBand