Röyksopp odkrywa tajemnice „Profound Mysteries”!

Po prawie ośmiu latach od ostatniego albumu, Röyksopp powracają z nowym, zachwycającym projektem, który znacznie przekracza ramy definicji słowa album. Wśród gości mi.in. Alison Goldfrapp, Susanne Sundfør i Astrid S.

To, czego nie wiemy od zawsze zajmowało nas dużo bardziej niż to, co wiemy. Jako nastolatkowie rozmawialiśmy o fascynacji tym, co nieskończone i niemożliwe – najgłębszymi tajemnicami życia. – Svein Berge & Torbjørn Brundtland.

Profound Mysteries to ambitne połączenie muzyki i sztuki konceptualnej. Od 1 stycznia 2022 każdego miesiąca Röyksopp odsłaniali kolejne części Profound Mysteries, stworzone we współpracy z wieloma artystami, zarówno z dziedziny muzyki, jak i sztuk wizualnych. Dziś ujawniamy wszystkie 10 elementów, które składają się na całość dzieła. Każdemu z nich towarzyszy film krótkometrażowy stworzony przez reżysera z jednej z najlepszych europejskich wytwórni filmowych – Bacon. Oprócz samodzielnego wyreżyserowania (Nothing But) Ashes… , Röyksopp współpracowali z dziewięcioma uznanymi na całym świecie reżyserami Bacon, w tym Andreasem Nilssonem i Martinem de Thurah, aby ożywić każdy utwór z Profound Mysteries.

Oprócz filmów, każdej części układanki Profound Mysteries towarzyszą wyjątkowe artefakty i wizualizacje, które jeszcze bardziej rozbudowują wszechświat Profound Mysteries. Twórcą artefaktów i wizualizacji jest Jonathan Zawada – australijski artysta, reżyser sztuki i wideo, który słynie z nowatorskich dzieł łączących grafikę, projektowanie obiektów i mebli, rzeźbę, wideo, instalacje i malarstwo.

Warstwa dźwiękowa Profound Mystieres powstała we współpracy z wokalistami, wśród których znalazła się m.in. Alison Goldfrapp, z którą muzycy stworzyli piękny Impossible – utwór, który z miejsca trafił na listę A w BBC6 Music, a także zagościł na antenach znaczących stacji radiowych w Polsce. Z kolei w utworze Breathe słyszymy lodowaty wokal Astrid S idealnie uzupełniający się z musującym elektronicznym beatem. W przededniu wydania Profound Mysteries”, Röyksopp zachwycili utworem If You Want Me, którego głównym elementem jest efemeryczny wokal Susanne Sundfør.

fot. Stian Andersen

(Visited 14 times, 1 visits today)