Nowy album Andrzeja Poniedzielskiego

Nowy album Andrzeja Poniedzielskiego22 kwietnia pod wydawnictwem Agencji Artystycznej MTJ ukazała się nowa płyta Andrzeja Poniedzielskiego.

Wielokrotnie nagradzany poeta, autor tekstów piosenek, felietonów, aforysta, twórca scenariuszy, reżyser, konferansjer, humorysta – artysta, dla którego język właśnie jest plastycznym tworzywem o nieskończonym potencjale. Jego wysublimowane poczucie humoru, zdolność ironicznego komentowania  rzeczywistości i kunszt w posługiwaniu się językiem nobilitują współczesny kabaret i nadają mu rangę sztuki, a sam Poniedzielski często nazywany jest „dżentelmenem polskiego kabaretu”.

„W tytule – ‘SzlafRock (& roll)’ – najistotniejszy jest cudzysłów. Od niego należałoby czytać tę płytę. I na nim skończyć. Bo w środku – ‘mójsłów’” – stwierdza z właściwą sobie językową fantazją Andrzej Poniedzielski.

Najnowsza płyta Andrzeja Poniedzielskiego „SzlafRock (& roll)“ – to autorskie wykonanie piosenek pisanych dla wielu wykonawców: Maryli Rodowicz, Edyty Geppert, Anny Treter. Znalazło się na płycie również kilka nie zarejestrowanych nigdy  wcześniej utworów oraz dwa premierowe nagrania. Opracowanie aranżacji artysta powierzył Wojciechowi Borkowskiemu, Andrzejowi Pawlukiewiczowi, Jerzemu Satanowskiemu, Pawłowi Stankiewiczowi i Adamowi Opatowiczowi. Mam nadzieję, że udaje mi się tam, w miarę niekłopotliwie dla słuchacza, lawirować między pytaniem – „Ale, o co chodzi?” i pytaniem – „Co autor chciał przez to powiedzieć?” – powiada o płycie Andrzej Poniedzielski.  I niechby dodatkową atrakcją były takie miejsca tej płyty gdzie żyje pytanie – „Jaka ta melodia?”

Track lista:

1. Dla duszy gram 2. Idę tęsknić 3. Jak to Bóg 4. Szumi czas 5. Kamień i mgła 6. Ojcze,  Krawcze7. To już tyle, tyle lat 8. Elegancka piosenka o szczęściu 9. Wywar z przywar 10. Sentymentu mgła 11. Te, połówki jabłka dwie 12. Jerzy 13. Trzymaj się 14. Zielona Pani Ziemio 15. Trzy siostry

Jak mówi Artur Andrus: Poniedzielski jest artystą, który nie potrzebuje tego, żeby o nim pisać. On sam się pisze. I warto go poczytać. A my dodajemy – i również posłuchać.

Źródło: Agencja Artystyczna MTJ